Metoda RUŠ

RUŠ – rychlá a účinná změna skutečnosti. Vymyslel ji čech Karel Nejedlý. Pomocí této metody je možné vyřešit jakýkoliv problém, včetně zdravotního. Šetrně a navždy. Vychází z jednoduchého a univerzálně platného principu, že každý problém má příčinu, která někdy někde vznikla. Vznikla po naší vlastní myšlence, které jsme sami dali „záporný náboj“ – pomysleli jsme si, že to, co se  právě děje, je špatně a následně jsme poprvé po této konkrétní myšlence prožili nepříjemnou emoci (strach, hněv, žárlivost, závist, bezmoc, vztek, lítost…). Od té doby, pokud jsme si tuto záležitost sami v sobě nezpracovali, ji žijeme dál a promítá se nám do různých oblastí života. A je jen na nás, zda to budeme žít dál nebo ne.

Metoda je koncipovaná na efektivní a cílené vyhledávání příčin problémů a jejich rozpouštění. Následně po této myšlence už nemáme nepříjemný pocit. A v přirozeném důsledku se nám mění kvalita života/skutečnost/realita k lepšímu.

Karel Nejedlý po letech praxe a tisících klientů vypozoroval, že převážná většina problémů má příčinu v dětství, nejčastěji ve vztazích s rodiči či vychovateli. Metodou RUŠ se tedy čistí nejen naše problémy, ale i vztahy, které s nimi souvisejí. Dochází k odpuštění a větší svobodě a lásce člověka. Přestáváme soudit a posuzovat jak sebe, tak i ostatní.

RUŠka funguje všem, kteří si uvědomují, že za své problémy jsou zodpovědní sami (nesvalují vinu na druhé) a jsou pevně rozhodnuti je vyřešit. Velmi záleží na motivaci, se kterou do toho jdeme a na tom, co skutečně chceme. Každý se sám rozhoduje, kolik toho vyřeší.

Pro jaký život se rozhodneš ty?

Více o Metodě RUŠ naleznete na https://www.metodarus.cz/cz/

LENKA ŠIRLOVÁ

IMG_20160601_202303