O mně a Metodě RUŠ

Kdo jsem a proč jsem terapeutkou Metody RUŠ

Metodu RUŠ, kterou vymyslel a do praxe uvedl Karel Nejedlý, jsem poznala v roce 2014. Tehdy jsem se starala o svou babičku, kterou jsem měla v domácí péči, k tomu doma dvě děti, manžela, tchyni a tchána. Bylo toho na mě moc. Cítila jsem, že nutně potřebuji změnu, ale věděla jsem, že se musím změnit JÁ uvnitř sebe, jinak že to nepůjde.

Potom jsem objevila Metodu RUŠ a přihlásila se na kurz RUŠ 1. A nastal zásadní obrat v mém životě. Pomocí Metody RUŠ lze totiž odstranit příčiny všech problémů, dokonce i zdravotních, které někdy někde vznikly. Vznikly v nás samých, a to v době našeho (většinou raného) dětství, nejčastěji ve vztazích s rodiči. Vznikly po myšlence, které jsme dali my sami negativní náboj, což se projevilo nepříjemnou emocí (tělesným pocitem). A tyto „negace“, které jsme si v sobě nastřádali a neustále se nám do života vrací v různých situacích, nemůže vyčistit/odstranit nikdo jiný, než zase my sami. Jak jednoduché :-).

Metoda RUŠ je pro každého, kdo je rozhodnutý své problémy začít řešit a natrvalo vyřešit. Mě pomohla a pořád pomáhá ve všech oblastech života. Nejzásadnější posun vnímám ve vztahu se svým tatínkem, který se o mě nestaral a zemřel dříve, než jsem ho stačila poznat. Pochopila jsem, že obrovská propast, která tím vznikla, mi brání nádhernému a otevřenému vztahu se svým manželem a se všemi muži obecně. Poznala jsem, že není řešením svalovat vinu na okolnosti v minulosti a vzala jsem svůj život do svých rukou. Prostě jsem to změnila. Najednou vím, že já sama jsem tvůrkyní svého šťastného života, ať minulost byla jakákoliv, a že ten, kdo se staví do role oběti, se okrádá o radosti života, které jsou připraveny pro každého z nás bez vyjímky.

Prošla jsem si sérií tří skvělých kurzů RUŠ 1, RUŠ 2 a RUŠ 3 a pak se rozhodla, že bude mým potěšením stát se terapeutkou Metody RUŠ a pomáhat rozhodnutým lidem ke štěstí. Přihlásila jsem se tedy ještě na kurz T1 a pak i T2. Po roce terapeutické zkušenosti jsem absolvovala T3 a stala se asistentkou na kurzech Metody RUŠ. Prostě jsem začala dělat to, co mě baví a vytvořila tak ze svého koníčku své poslání.

Tak jsem tady a těším se, že vám pomocí Metody RUŠ pomohu vykročit vstříc sobě, vstříc šťastnějšímu životu :-).

LENKA ŠIRLOVÁ