O mně a výživě

Proč se zabývám výživou

Jídlo mě zajímalo odmalička. Pletla jsem se mámě v kuchyni a vařila. Na střední škole jsem jako každá mladá  „dáma“ toužila být štíhlá a krásná. Vyzkoušela jsem zaručené diety z časopisů a divila se, že sice zhubnu, ale cítím se jako vyždímaný citrón. Experimentovala jsem na sobě. Na koleji jsem se živila, jak se dalo, jen ne zdravě, což se brzy projevilo (migrény, alergie, únava). Velmi jsem se zanedbávala, dá se říct :-).


Dnes jsem manželkou a matkou dvou dětí – puberťáků 🙂 a neustále se učím. Už vím, že své zdraví máme v rukou sami a životním stylem, kam patří stravování, pohyb a relaxace, můžeme mnoho ovlivnit. Já sama upřednostňuji jednoduchost – dostupné, co nejméně upravované (pokud možno vůbec) suroviny, bylinky, přirozený pohyb, odpočinek v přírodě, vědomé a radostné bytí. Sama nejím maso, jen občas ryby, respektuji však rozhodnutí každého člověka ohledně výživového směru.Tomuto „poznání“ předcházely tvrdé lekce naučit se  milovat sama sebe a své tělo, vážit si ho a reagovat na signály, kterými mě upozorňuje, že je třeba změnu směrem vstříc sobě. Migrény zmizely, alergie se zmírnila. Cítím se plná energie a téměř nemarodím. Vychutnávám si každý pokrm a radostně sleduji, jak mě živí a dodává mi energii do života. S radostí připravuji jídlo svým blízkým a zdobím ho a servíruji.


Splnila jsem si svůj sen a přihlásila se na kurz Nutris – Poradce pro výživu. A tím to začalo. Rozhodla jsem se své zkušenosti předávat dál. Rozhodla jsem se dělat to, co mě celý život bavilo a baví. A teď se těším se na setkávání s vámi.

   LENKA ŠIRLOVÁ

Nutris certifikát